11 Eylül saldırısı hakkında 20 soru işareti...

Afganistan ve Irak işgallerinin fitilini ateşleyen 11 Eylül Saldırıları konusunda Hükümetimiz ve Genelkurmayımızın tersine ben hala ikna olmadım. İkna olmadığım ve cevap aradığım sorular aşağıdadır. 
1) Bütün Amerikan istihbarat topluluğu 11 Eylül saldırılarından haberdardı. Ticari yolcu uçaklarının kullanılacağı,tahmini eylem tarihleri ve potansiyel hedeflerin hepsini biliyorlardı. Bu istihbarat servisleri 11 Eylülden bir kaç hafta önce neden bir anda araştırmadan el çektirildiler? 
2) 11 Eylül sabahı Amerikan hava Kuvvetlerinin ülke çapındaki bütün askeri uçuşları neden iptal edildi. Rutin güvenlik önlemleri ve günlük şafak uçuşlarına çıkan Amerikan jetleri bu eylemleri rahatlıkla önleyebilirlerdi. Eylemler gerçekleşene kadar kalkmalarına izin verilmeyen Amerikan uçakları eylemler bittikten sonra havalanabildi ancak. 
3) Ne Amerikan GenelKurmay başkanı, ne savunma bakanı ne de Başkan Bush daha önceden iyice planlanmış acil durum prosedürlerine uydular. Bunun sebebi sorulduğunda ise son derece komik cevaplar verildi. Mesela Amerikan Genel Kurmay Başkanı Myers Dünya Ticaret merkezine vuran uçağı Televizyondan gördüğünü fakat herhalde küçük bir uçaktır diye düşünüp günlük programı dahilindeki toplantısına katıldığını söylemekte. Myers toplantıdan çıktığında Pentagon vurulmuştu. Koskoca Amerikan Genelkurmay başkanı bu olaylar olurken sanki hiç bir şey olmamış gibi davranıyordu. 
4) 11 Eylülden önce sadece haklarındaki istihbarat raporlarına dayanarak bile Amerikaya giren 19 militanın yakalanması gerekirdi. Çünkü bu kişiler Amerikan İstihbaratının devamlı takip ettiği ve haklarında koskocaman dosyalar olan bilinen şüphelilerdi. İşin daha ilginci bu 19 militandan 15inin Amerikaya giriş vizeleri için yaptıkları başvurular eksik ve geçersizdi. O başvuru belgeleriyle normal bir şahısın Amerikaya giriş vizesi alması mümkün değildi. Temel olarak bu 19 kişinin çoğu bekar,genç ve işsizdi. Amerika Birleşik Devletleri bu tip başvuruları genelde reddeder ve çok nadiren vize alabilirler. Bütün bu şartlara rağmen bu 19 kişi Amerikaya nasıl girebildi. 
5) Amerikan istihbaratı bu kişileri takip altına almasına rağmen nasıl olduda Floridadaki pilot okullarına kayıtlarını yaptırabildiler. Amerikada yabancı pasaportlu bir şahıs pilot sertifikası veren bir kursa yazılabilmek için resmi makamlardan onay almak zorundadır. 
6)Uçakları kaçıranlar bu uçaklara maket bıçakları,biber gazı spreylerini nasıl bu kadar kolaylıkla sokabildiler. 
7) Amerikan istihbarat birimlerinin Suudi kaynaklı bir El kaide Eylemi için alarma geçtiği bir dönemde 11 Eylülden 4 ay önce Bush yönetimi Suudi vatandaşlarının Amerikaya girmesini kolaylaştıran Visa Express denilen programı neden uygulamaya koydu. 
8) 11 eylülü gerçekleştirenlerin çoğunluğu Suudi vatandaşı, Osama bin Ladende Suudi vatandaşı. Suudi Arabistan hükümetinin "terörist" denilen kurumlara büyük para yardımlarında bulunduğu da Amerikan İstihbaratı tarafından defalarca belirtildi. Peki o zaman terörizmle savaşan Bush yönetimi neden Iraka yöneldi. 
9) 11 eylülden önce FBI osama bin laden ve suudi kraliyet ailesi arasındaki bağlantıları araştıran bir soruşturma içindeydi. Bu soruşturma neden 10 Eylül tarihinde gelen bir emirle durduruldu ve arşive kaldırıldı. 
10) Saldırılardan hemen sonra bu saldırların sorumlusu olarak Osama bin Laden gösterildi. Bunun tek anlamı Amerikan İstihbaratının bu eylemi başından sonuna kadar takip ettiği ve önceden haberi olduğudur. 
11) Pakistan istihbaratı ISI nin 11 eylülle indirekt olarak bağlantılı olduğu kanıtlanmıştır. El Kaide ve Pakistan ISI servisi arasındaki ortak nokta ikisininde CIA ile sıkı bağları olmasıdır. Tek başına bu sebeple bile CIAnin 11 Eylülden habersiz olması imkansızdır.
12) Amerika ve Bin Laden geçmişte çok sıkı dostlardı. Bin Laden neden bir anda fikir değiştirdi. 
13) Dünya ticaret merkezinin iki kulesininde tamamıyla yerle bir olması mimari yapım teknikleri açısından imkansızdır. Bu kuleler çarpışmadan tam olarak 45 dakika ve 90 saniye sonra bir anda çökmüştür. 
14) Bin Ladeni yakalamak için Amerikanın 11 Eylülden bu yana pek çok fırsatı oldu neden Amerika onu yakalamak için en ufak bir çaba dahi göstermiyor. 
15) 11 Eylül saldırısından kim karlı çıktı derseniz. En çok karlı çıkan kendi çevrelerinde birer kahraman haline gelen Bush ve Bin Ladendir. 
16) Amerikan iş dünyası ve CIAnin 11 Eylül öncesi ve sonrası yaptıkları finans hamleleri ve gizli yatırımlarla çok büyük karlar elde ettikleri yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. 
17) 11 Eylül günü için bazı kimselerin önceden uçağa binmemeleri için uyarıldıkları ortaya çıkmıştır. Newsweek dergisinin bir makalesine göre 10 eylül günü bir grup Pentagon üst düzey yetkilisi ertesi günkü yolculuk planlarını aniden iptal etmişler ve evlerine çekilmişlerdir. 
18) Amerikanın Afganistana yönelik operasyon planı 11 Eylülden çok önce çizilmişti ve buna göre hazırlık yapılmıştı. 
19) 11 eylül saldırısının zamanlaması Bush yönetimi için en sıkıştıkları zamanda gelmişti. Pentagon, CIA, FBI, Silah endüstrisi, petrol endüstrisi bu saldırıdan çok fazla yararlandılar. 
20) Bugün Dini fanatizmi düşman olarak gösteren Amerika aslında 1980lerde bu fanatizmi Sovyetlere karşı dizayn eden güçtü. 
Evet bütün bu soru işaretlerini ard ardarda düşündüğümüz zaman 11 Eylül eyleminin Amerika
tarafından desteklendiği veya en azından göz yumulduğu ortaya çıkıyor.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !